loading-indicator

LOADING

loading-indicator

LOADING

Agata Banaszewska: rysunek
Agata Banaszewska rysuje od zawsze. W wielu jej pracach wyraźnie widać inspirację muzyką, ale też pięknem świata widzianego za oknem. Swoją przyszłość planuje związać ze sztuką.
Q: Kim jesteś? Czym się zajmujesz?
Jestem Agata, mam 16 lat i aktualnie jestem w 2 liceum. Rysowanie było moją pasją już od najmłodszych lat, ale wtedy nie zdawałam sobie z tego sprawy i była to czysta zabawa. Moment, w którym zaczęłam rzeczywiście skupiać na tym swoją uwagę był w gimnazjum i od tego czasu staram się robić postępy :) Myślę, że warte dodania jest moje zainteresowanie muzyką lat 60, 70 i 80. Moimi ulubionymi zespołami są Queen i Beatlesi, i mają oni duży wpływ na moje prace. Teraz, kiedy wypada już myśleć o przyszłości, kierunek związany ze sztuką rozważam najbardziej. Dlatego jestem wdzięczna, że mam okazję wziąć udział w tak fantastycznym projekcie.
Agata Banaszewska ©
Q: Co Cię inspiruje?
Myślę, że jedną z moich największych inspiracji jest muzyka, pomaga mi ona zmotywować się do działania i umila czas tworzenia. Drugą inspiracją, o której nie mogę zapomnieć jest natura i świat, który nas otacza.
Chyba nic nie może dać większej inspiracji niż coś pięknego tuż za twoim oknem.
Agata Banaszewska © [przesuń w lewo!]
Q: Kiedy zaczęłaś tworzyć?
Wszystko zaczęło się od dosyć kreatywnych zabaw typu rysowanie mini komiksów z moją kuzynką w latach dzieciństwa. Myślę, że właśnie to obudziło we mnie pewne zainteresowanie sztuką, a z czasem tylko się to rozwijało. Co prawda wciąż tylko ćwiczę i staram się dojść do zadowalającego mnie poziomu, ale najważniejsze jest to, żeby dalej się rozwijać:)
Agata Banaszewska ©
Q: W jaki sposób chciałabyś związać swoją przyszłość ze sztuką?
Jeśli mam być zupełnie szczera, nie mam konkretnego pomysłu. Myślałam o studiach artystycznych za granicą, ale nigdy nie można być pewnym swojej przyszłości, więc nic sobie nie obiecuje. Za to wiem na pewno, że z dużo większą przyjemnością spędziłabym moją przyszłość tworząc sztukę w małym domku, w jakimś słonecznym kraju niż siedziała całe dnie za biurkiem, pracując w dużej korporacji.
Q: Czy masz jakieś swoje ulubione prace? Co najbardziej lubisz malować, rysować?
Jeśli chodzi o moje ulubione prace, musiałabym wyznać, że bardzo cieszą mnie te, w których nauczyłam się czegoś nowego lub gdzie widzę poprawę w moich umiejętnościach. Bardzo lubię skupiać się na detalach, dlatego myślę, że prace, które zawierają ich dużo sprawiają mi największą przyjemność tworzenia.
Q: Czy Twoja twórczość i podejście do życia jakoś się zmieniły w czasie pandemii?
Dzięki czasowi, który zyskałam będąc w domu, miałam szansę zapoznać się z wieloma nowymi artystami i dziełami sztuki, które wpłynęły na moją edukację artystyczną i mój styl. Oraz oczywiście zyskałam dużo więcej czasu na ćwiczenie różnych technik rysowania.
Agata Banaszewska ©
Agata Banaszewska © [przesuń w lewo!]
Kontakt z artystką:
21 grudnia 2020/ 4 czerwca 2021*
*wywiad przeprowadzono dnia: 21.12.2020, publikacja: 04.06.2021
Specjalne podziękowania dla Agaty Banaszewskiej za zaangażowanie w nasz projekt
loading-indicator

LOADING

loading-indicator

LOADING

loading-indicator

LOADING

loading-indicator

LOADING

loading-indicator

LOADING

loading-indicator

LOADING

loading-indicator

LOADING